Witryna Szkoly


Idź do treści

Menu główne:


Dzien Zyczliwosci

Uczniowie > Samorzad Uczniowski

DOŁĄCZYLIŚMY DO ŻYCZLIWYCH !
W czwartek 21 listopada 2013 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Jest to święto, które po raz pierwszy w Polsce obchodziliśmy w 2006 r. we Wrocławiu. Od tego czasu corocznie miasto organizuje szereg rozmaitych imprez z tej okazji.
W tym roku po raz pierwszy Samorząd Uczniowski włączył się w obchody tego dnia w naszej szkole. Celem było zaakcentowanie tego święta wśród wszystkich uczniów. Od poniedziałku ruszyła akcja informacyjna o działaniach zaplanowanych na Dzień Życzliwości zaproponowany przez Samorząd Uczniowski i opiekunów Paulinę Hawrylewicz oraz Marlenę Dobosz. Z tej okazji została uruchomiona "życzliwa poczta". Namawialiśmy uczniów, aby pisali kartki lub przygotowali laurki z życzeniami dla wszystkich członków naszej społeczności szkolnej i wysyłali je, poprzez wrzucanie do specjalnie przygotowanej na ten dzień skrzynki. Później karki zostały rozdane adresatom. Ponadto uczniowie i nauczyciele otrzymali wzory kotylionów do samodzielnego wykonania, aby przypiąć je do swojego ubrania w tym szczególnym dniu.
Oprócz powyższych działań wychowawcy przeprowadzili w klasach otrzymane od opiekunów SU ankiety badające zachowania uczniów w różnych sytuacjach życiowych, a na godzinach wychowawczych poruszyli kwestię związaną z tegorocznym hasłem Dnia Życzliwości "Tolerancja - to za mało".
Ponadto uczniowie z klasy I d (wych. p. Renata Dudycz) przygotowali specjalny występ muzyczny tematycznie nawiązujący do życzliwych i dobrych zachować, który przedstawił przedstawicielom SU, którzy przyszli wręczyć im "życzliwe kartki" :
Opiekun SU
Paulina Hawrylewicz - Kowalska
Powrót do treści | Wróć do menu głównego