Szkoła Podstawowa nr 1 w Siechnicach


Idź do treści

Menu główne:"Jak pingwiny sorbet wymyśliły"W dniach 26 - 27 lutego oraz 3 marca 2015r w sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Jak pingwiny sorbety wymyśliły”. Występ koła teatralnego klas I-III poprzedziło krótkie wystąpienie opiekuna grupy teatralnej pani Beaty Czermińskiej, podkreślające, że zdrowie to nie tylko prawidłowe odżywianie, ale też wiele innych elementów, które się na nie składają.
Po tym wprowadzeniu nie pozostało już nic innego jak powiedzieć:„przedstawienie czas zacząć” i tu się działo….. Mali aktorzy, wcielając się w role pingwinków, marynarzy i śnieżynek przypomnieli swoim rówieśnikom jakie szkody dla zdrowia mogą poczynić słodycze. Powszechnie wiadomo, że dzieci kochają słodycze, zakrawałoby więc na cud całkowite się ich wyrzeczenie.
Dlatego mali artyści w swoich uroczych przebraniach, wśród przygotowanej zimowej scenerii, wdzięcznie przekonywali zgromadzoną widownię (klas 123), że warto zamienić niezdrowe słodycze na zdrowe desery, kiedy nam się czegoś słodkiego „bardzo chce”. Innym równie istotnym elementem zdrowia, na który położyli nacisk bohaterowie spektaklu była higiena zębów.
Taniec z rekwizytami szczoteczek w dłoniach, przy słowach piosenki „Szczotka pasta” był z pewnością skuteczną formą przekazu promującego ZDROWY STYL ŻYCIA.
Aktorskie, taneczne i wokalne popisy dzieci z koła teatralnego przyjęte zostały gromkimi brawami. Po przedstawieniu widownia ochoczo odpowiadała na pytania dotyczące zdrowych przekąsek.

Przedstawienie teatralne pod kierunkiem pani Beaty Czermińskiej i technicznym wsparciu pani Beaty Zając przygotowały: Hania Dereń, Marysia Kramarz, Kalina Wszędyrówny, Marta Dunikowska,
Lena Kopyściańska, Zuzia Smolak, Wiktoria Barszczewska, Karol Gajda, Hania Wycisk, Filip Grosel, Oliwia Telecka, Zuzia Zielińska, Magda Mrowiec, Dominika Augustyniak, Monika Kochaniec, Gosia Kant, Julia Szewczyk.

Powrót do treści | Wróć do menu głównego